Õige noolemängu tahvli valimine
Harjaste viskamise tahvlid: elektroonilise noolemängulaua kasutamisel on õiged noolemängud, mida valida pehmete otsadega nooled. Terasotsad noolemängud sobivad aga traditsioonilistesse viskamislaudadesse. Terasest noolemängu kasutatakse harjaste või sisaliga viskamise tahvlitega mängimiseks.
Varased tikulauad tehti jämedatest karvaste karvadest, mida nimetatakse harjasteks, ja see termin püsib ka siis, kui selle asendamiseks on juba ammu kasutatud alternatiivseid materjale.
Kõige harilikum harjalaudade jaoks kasutatav materjal on kork ja sisal. Kui olete korgiga tuttav, siis teaksite, et materjal mureneb kergesti, eriti siis, kui see on niipalju löödud, kui keskmine pubi viskelaud tõestab.
Õnneks on sisal. Sisal on kiuline materjal, mida tavaliselt kasutatakse köie valmistamisel. Kui viskamine materjali läbi torkab, loobuvad kiud punktidest, nii et see pesitseb kiudude vahel. Tegelikke auke ja kahjustusi ei tehta, mis tähendab, et laud võib korgist kauem vastu pidada.
Ämblikud
Nii uutel kui ka kogenud mängijatel on oma osa põrkumistel. Väljaviskamine juhtub siis, kui viskamine tabab traadi või klambritega kaetud tahvli osa.
Neid juhtmeid ja klambreid nimetatakse ämblikuteks ja neid leidub tavaliselt tahvli pinnal. Ämblikud moodustavad tahvli alade piiritlemise piirjooned. Kuna viskamise punkt ei pääse ämblikust läbi, põrkub viskamine tahvlilt maha - ergo, see põrkub välja.
Noolemängijad on selle probleemiga tegelenud alates otsast, tehes ülestõmmatavaid nooleviskeid. Kui nende noolemängude näpunäited löövad ämbliku, liigub see kergelt tagasi kehasse ja laseb viske hooga suuna otse tippu tagasi tahvlisse.
Dartboardi tegijad pakuvad teisest küljest lahenduse, immutades laua sisse õhukesed ämblikud. Piirjooned on endiselt nähtavad, kuid põrkeväljade probleem on tunduvalt vähenenud.